Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Piękne słowa w tych trudnych czasach...

Ocena 0/5

Szlachetne zachowanie naszych uczniów i piękne słowa w tych trudnych czasach.  Dziś wpłynął do szkoły taki list:

"Szanowny Panie Dyrektorze.

Piszę do Pana, bo wychodzę z założenia, że w naszych trudnych czasach – pełnych agresji, hejtu i egoizmu – trzeba chwalić i publicznie eksponować szlachetne postawy, dowodzące, iż szacunek, empatia i uczynność nie pozostały jedynie słownikowymi terminami.

Dwaj uczniowie Pańskiej Szkoły we wtorkowe popołudnie dowiedli, że młode pokolenie stać na gesty, które w swej szlachetnej zwyczajności budzą szacunek. Pod jednym z bloków na ul. Mickiewicza wypakowywaliśmy z żoną z auta pakunki, które trzeba było wnieść do mieszkania na piętrze. Przechodzący obok dwaj młodzieńcy spontanicznie zaproponowali pomoc i – nawet mimo mojego zwyczajowego „dziękuję, damy radę” – wytrwali w chęci pomocy. Po chwili już wnosili paczki po schodach.

Powie ktoś – „zwykły gest”. Powie ktoś – „i cóż w tym wyjątkowego?” No tak, ale zwykłych altruistycznych gestów potrzeba nam bardzo – one są jak tlen dla społecznego organizmu. Jako pedagodzy – Pan czynny, ja od 8 lat „wierzący, ale niepraktykujący” – wiemy dobrze, że takie proste, ale piękne zachowania młodych ludzi są najlepszym potwierdzeniem sensu wychowawczych wysiłków rodziny i szkoły.

Tym mailem chciałbym za Pana pośrednictwem powiedzieć Pańskim uczniom jeszcze raz (bo, rzecz jasna, nie zapomniałem o tym we wtorek) „DZIĘKUJĘ”. Gronu pedagogicznemu Pańskiej placówki życzę, abyście mieli samych tak dobrze wychowanych i chętnych do pomocy uczniów.

P.S. Nie znam tożsamości młodzieńców. Zapytani, zdradzili, że są z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego z klasy I TAZ wyrazami szacunku

Robert Dorna

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wronki"

powrót do kategorii
Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.