Zespół Szkół nr. 2 Wronki

Dzień Francuski w Konarskim

Ocena 0/5

Dzień Francuski w Konarskim

Tradycją naszej szkoły jest organizacja przez Eurokoło Dnia Europejskiego, podczas którego uczniowie mają okazję poznawać kulturę, historię i tradycje wybranego kraju Unii Europejskiej.

22 maja 2026 r. odbył się Dzień Francuski, na który złożył się bogaty program przygotowany przez uczniów działających w Eurokole. Pojawiły się prezentacje ukazujące działalność Szkolnego Klubu Europejskiego oraz dorobek cywilizacyjny narodu francuskiego. 

Jednym z ważnych elementów tego wydarzenia jest finał konkursu wiedzy o wybranym państwie UE w formule "Milionerów".
I miejsce zajęła drużyna klasy 3 TA w składzie: Angelika Szczepanek, Zuzanna Witkowska, Wiktoria Antkowiak 

W kolejnej części Dnia Francuskiego, przy dźwiękach utworu „Aux Champs-Élysées”, młodzież przeniosła wszystkich na klimatyczne uliczki Paryża pełne kawiarenek, turystów i artystów ulicznych. W tle rozbrzmiewały utwory „Non, je ne regrette rien” oraz „Milord” legendarnej Edith Piaf.
Przy kawiarnianym stoliku odegrano scenę spotkania gwiazd francuskiego kina, a uczniowie z Eurokoła wcielili się w znane postacie – m.in. Coco Chanel, Napoleona i Józefinę, Joannę d’Arc oraz Esmeraldę.
Nie zabrakło także krótkiej etiudy ulicznego mima oraz dwóch energetycznych pokazów tanecznych z pomponami do utworów francuskiego artysty Davida Guetty. 

Dzień Francuski był nie tylko okazją do poznania kultury i historii Francji, ale także do podziwiania talentów tanecznych, aktorskich i organizacyjnych uczniów naszej szkoły. To był dzień pełen emocji, kreatywności i europejskiego ducha!

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8
powrót do kategorii
Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności