Zespół Szkół nr. 2 Wronki

Narodowe czytanie Jana Kochanowskiego

Ocena 0/5

Narodowe Czytanie to społeczna, coroczna akcja zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP, która ma na celu popularyzację czytelnictwa i zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury.

Polega na wspólnym odczytywaniu w wyznaczonym dniu, zazwyczaj we wrześniu, fragmentów wybranej polskiej lektury, do której mogą przyłączyć się zarówno osoby prywatne, jak i różnego rodzaju instytucje w Polsce i za granicą.

W tym roku  lekturą Narodowego Czytania jest poezja Jana Kochanowskiego.

Jan Kochanowski, uznawany jest za ojca literatury polskiej. Jego poezja  porusza tematy uniwersalne: miłość, życie, śmierć, przemijanie , relacje z Bogiem,  troska o Ojczyznę.

Głęboka zaduma nad światem łączy się z humorem. Dzięki temu, poezja Mistrza Jana z Czarnolasu, jest nadal aktualna i bliska współczesnemu czytelnikowi.

Narodowe Czytanie poezji Kochanowskiego to okazja do wspólnego spotkania z językiem i kulturą dawnych epok.

Tradycją naszej szkoły jest udział nauczycieli i uczniów w tej ogólnopolskiej akcji.

W tym roku fragmenty utworów Jana Kochanowskiego czytali: Amelia Gaj, Aleksandra Andrzejak, Viktoria Shypylo, Piotr Kuźnicki oraz panie Dominika Rudy, Agnieszka Rek Duszyńska i dyrektor szkoły Sławomir Barszczewski.

Spotkanie z utworami Jana Kochanowskiego przygotowały panie Agnieszka Naumowicz, Barbara Nowierska i Agnieszka Gnybek.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności