Zespół Szkół nr. 2 Wronki

Partnerstwo szkół

Ocena 0/5

Partnerstwo szkół
Dnia 23.11.2020 odbyła się kolejna konferencja online z kolegami ze szkoły partnerskiej OSZ für Bürowirtschaft I oraz z przedstawicielami Haus Kreusau z Berlina.
W konferencji udział wzięli: Wolfram von Heidenfeld – kierownik Domu Spotkań Haus Kreisau z Berlina, Anke Fischbock – koordynator projektów, nauczyciele-multiplikatorzy z Niemiec i Polski: Florian Kichler, Tim Ahrens, Sylwia Pogorzelczyk, Anna Lubik oraz Dyrektor ZS Nr 2 we Wronkach, Sławomir Barszczewski.
Mimo pandemii partnerstwo między szkołami trwa i ma się dobrze. Nie mamy możliwości osobistego spotkania, ale pielęgnujemy kontakty i rozwijamy wizję dalszej współpracy.
W trakcie konferencji ustalono ważne kwestie dotyczące przyszłych, wspólnych projektów. Jeżeli sytuacja na to pozwoli, na przełomie maja i czerwca przyszłego roku będziemy gościć we Wronkach reprezentację nauczycieli-multiplikatorów z Niemiec oraz pracowników Haus Kreisau.
Projekty z udziałem uczniów z naszych szkół zaplanowane są na wiosnę i jesień 2022 roku. W trakcie konferencji ustalono, że uczniowie zajmą się na spotkaniach ważnym tematem migracji.
Kolejna konferencja zaplanowana jest na styczeń 2021.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności