Zespół Szkół nr. 2 Wronki

Szkoła Pamięta

Ocena 0/5

Szkoła Pamięta

 

W ramach akcji „Szkoła pamięta” pod opieką nauczycielki historii, uczniowie klas 3 TC oraz 2 TA odwiedzili miejsca pamięci związane z powstaniem wielkopolskim. Zapalili znicze przy tablicy poświęconej wronczanom biorącym udział w powstaniu oraz por. Janowi Rzepa – ostatniemu powstańcowi wielkopolskiemu. Uczniowie oddali też hołd Polakom, którzy stracili życie za Ojczyznę przy pomniku na wronieckim rynku.

Na wroniecki cmentarz parafialny wybrali się pod opieką pani Iwony Woźniak uczniowie klasy IV B. W zadumie zapalono znicze na grobach ofiar reżimu stalinowskiego, pomordowanych we wronieckim więzieniu.

Celem działań jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani z losami lokalnej społeczności.

#SzkołaPamięta

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności