Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

#SzkołaPamięta - wizyta w muzeum martyrologicznym w Żabikowie

Ocena 0/5

W ramach finansowanego przez powiat szamotulski projektu „Wizyty w miejscach pamięci” klasy drugie Branżowej Szkoły I Stopnia i pierwsze Technikum  wzięły udział w tegorocznej edycji realizacji lekcji historii w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie koło Poznania.

Łącznie około 200 uczniów wzięło  udział w żywej lekcji historii.

Jest to miejsce upamiętniające założony przez hitlerowców niemiecki obóz karno – śledczy oraz obóz pracy przymusowej dla Żydów.

Uczniowie zwiedzali teren dawnego obozu i obejrzeli wystawę muzealną, która ukazuje zachowane dokumenty, stroje, listy i rzeczy codziennego użytku należące niegdyś do więźniów.

Wizyta w Żabikowie była ciekawą lekcją historii. Miejsce to wywarło na uczestnikach duże wrażenie i zapewne pozostanie na długo w ich pamięci.

Uczniowie wraz z nauczycielami złożyli hołd tym, którzy zginęli w obozie.

Dziękujemy Powiat Szamotulski Oficjalnie za sfinansowanie tego, wartościowego projektu.

#szkołapamięta

#powiatszamotulski

 

Galeria zdjęć

#szkolapamięta #szkolapamięta #szkolapamięta #szkolapamięta #szkolapamięta #szkolapamięta #szkolapamięta
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.