Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Eurokoło w Krakowie

Ocena 0/5

W dniach od 24 do 26 maja  uczniowie należący do  Eurokoła uczestniczyli w wycieczce, która była  nagrodą za ogromne poświęcenie i  kilkumiesięczną  pracę  w celu organizacji Dnia Greckiego. 

 Eurokoło pojechało  na  wycieczkę do Krakowa. W pierwszym dniu pobytu  uczniowie podziwiali Rynek Główny i Sukiennice. Spacer po tym magicznym miejscu zakończyli  podziwianiem wnętrza Kościoła Mariackiego, gdzie  czekała na nich największa atrakcja – otwarcie ołtarza Wita Stwosza. Na zewnątrz w samo południe mogli wysłuchać  hejnału z Wieży Mariackiej. Następnie udali się do żydowskiej dzielnicy Kazimierz, a tam czekała na nich atrakcja, czyli  zwiedzanie  Muzeum Fabryki Schindlera. Miejsce to kojarzone z filmem Spilberga „Lista Schindlera” ukazuje w bardzo ciekawej i zaskakującej formie  Kraków okresu okupacji hitlerowskiej.

     W drugim dniu wycieczki  młodzież odwiedziła najważniejsze miejsce dla polskiej historii i dziedzictwa - Wawel z zamkiem i katedrą. Pod opieką przewodnika uczniowie przeszli  trasą, którą chodzili  nasi królowie. Poznali prywatne rezydencje władców oraz  sale  reprezentacyjne zamku. Po zwiedzaniu przyszedł czas na relaks. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w wieczornym rejsie po Wiśle, w czasie którego  podziwiali panoramę miasta z nieco innej perspektywy.

 Podczas pobytu w królewskim mieście, uczniowie podążali   najstarszymi ulicami miasta, Kanoniczą i Grodzką – by zobaczyć kościół św. Andrzeja. Ponadto zwiedzili Dzielnicę Uniwersytecką – Collegium Maius, gdzie podziwiali najstarszy budynek Akademii Krakowskiej. Szlak wiódł z Wawelu, przez Rynek Główny, ulicę Floriańską aż do  Barbakanu i  Placu Matejki z Pomnikiem Grunwaldu.  .

    Ostatni dzień pobytu w Krakowie był związany z najsłynniejszym polskim malarzem historycznym. Członkowie Eurokoła  mieli niebywałą okazję odwiedzić  Muzeum Dom  Jana Matejki. Zobaczyli tam nie tylko pracownię artysty, ale także prywatne pokoje, liczne nagrody i przedmioty osobiste artysty. 

Uczestnicy uznali wycieczkę za udaną i planują już kolejną wyprawę  na przyszły rok.  

Pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie finansowe  Radzie Rodziców oraz Panu Tomaszowi Wroczyńskiemu.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.